rodinné a děti

focení rodin a dětí v Ateliéru
1,5 hodiny focení v ateliéru výsledkem je 15 upravených a retušovaných fotografií
v tiskové + náhledové kvalitě + čb varianty / každá další fotografie 100.-
cena 2 500,- Kč

Retušování věnuji více pozornosti – retušuji pupínky, skvrny, modřiny, kruhy pod očima, lehce vrásky,
a případné stažení nějakého špíčku.
Pokud si přejete ještě zásadnější úpravy, prosím vás předem o upozornění.
Retuše nezahrnují dobarvování vlasů, výrazné zeštíhlování.

Fotografie v balíčku vybírám já dle mého nejlepšího uvážení. Náhledy případných dalších nad rámec balíčku zasílám k vašemu výběru.
Výsledné fotky předávám nejčastěji do 3 týdnů elektronicky, takže si je stáhnete rovnou do počítače, nebo vypálené na CD,
které si můžete osobně vyzvednout,
nebo vám ho mohu poslat službou PPL.
Expresní finalizace fotek +500.- zakázka.

Oblečení a další informace

Nejčastěji fotím nejdříve děti, neb na začátku mívají nejvíc trpělivosti a pak společně s rodiči. Pokud se dítě stydí a je potřeba jít na to pomaleji, tak začínám focením společným. Přijďte barevně sladění a pokud možno bez potisků a značek na oděvech. Není důležité mít stejně jednobarevný svršek, to by zas mohlo působit fádně, ale může jít právě o detail. Například tatínek v modré košili, maminka v šedé halence s modrým šálem či šperky a dítě/děti třeba v modře kárované košili, nebo jen v šedém tričku s modrým motýlkem, holčička třeba v šedých šatečkách s modrou mašlí, či opačně. Kombinací je nepřeberné mnoštví a záleží na vaší fantazii. Jen se snažte vyvarovat kombinaci dezénů a samozřejmě opět potiskům, které nejsou příliš vhodné, i když samozřejmě můžou existovat výjimky, kdy jde o design. Doporučuji mít oblečení jak do nějaké barvy, tak třeba jen neutrální – bílou, šedou. Hodí se obzvláště, pokud se budete chtít fotit na světle zeleném historickém ateliérovém sofa. V ateliéru je připravený štendr s ramínky, na který můžete donesené oblečení zavěsit a plně jej využívat k převlékání.

Děti na focení dobře připravte – promluvte si o něm. Pokud cítíte, že se jim do focení vůbec nechce, raději zvažte focení v exteriéru, kde se děti lépe uvolní. I v aktivnějších obdobích doporučuji spíše focení venku – začátky lezení, chození, atp. Některé děti jsou klidnější, pak ani ateliér není vůbec žádný problém, ale některé děti tak nadšeně objevují, že nevydrží ani chvíli posedět.

Prosím podívejte se před návštěvou na obdobné fotografie v galerii, ať víte, co vás v mém fotoateliéru čeká :)
rodinné / děti /