Foto-grafička

Jsem vystudovaná grafička s vášní pro fotografii, ke které mě přivedl táta už v dětství. Měl doma dost techniky a taky temnou komoru, kde jsem pak trávila podstatnou část ranné puberty, alespoň tak si to pamatuji. Na střední a vysoké už jsem se věnovala jen grafice a na focení už byl čas jen o víkendech. Zlom v samotném focení nepřišel najednou, ale postupně. Fotky z prvních kompaktů mě nebavily vůbec, ač to bylo jednoduché zaznamenání a určitě mě tolik nebolely záda (což poslední dobou považuji za podstatný benefit :) ).

Postupně jsem prahla po lepší a lepší digitální technice. Po pořízení prvního pevného skla na digitální zrcadlovku jsem focení propadla definitivně. Portréty bylo to, co mě přitahovalo nejvíc ještě v době s Praktikou a kinofilmem. Zachycení člověka jako takového, jeho žití, emocí a jelikož už jsem sama mámou, tak zaznamenané okamžiky naší rodiny jsou pro mě jednou z nejcennějších věcí. Díky fotkám si pamatuji detaily, vůně, emoce a výjimečnost některých dnů, jako bych jen zavřela oči a byla zase tam, kde mi bylo skvěle.

Mnoho profesionálních fotografů, kteří denně fotí zajímavé osobnosti, krásné ženy, a hodně cestují, by pro to asi pochopení nemělo, mě to příde jako jedna z nejkrásnějších prací – mít tu moc uchovat obyčejným lidem
jejich šťastné vzpomínky.

Od 5. 10. 2016 je FOTOGRAFIČKA registrovanou značkou!

Střední umělecká škola v Jihlavě / www.susg.cz
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně / www.utb.cz/fmk